Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Co je nového

19.1.2013 Zatím v nezměněné sestavě jsme vkročili do roku 2013. Píšu zatím, protože mě finanční potíže dohnaly k rozhodnutí prodat Laky a bohužel inzerát mám i na mojí malou Sáru :-(, snad nebudu nucená ji prodat a nějak to ještě dáme, ale jsem spíše pesimista.

                                               

 

24.11.2013 Tak Sára mi roste jako z vody, chodí s námi na vyjížďky jak ve voze tak i pod sedlem, lítá jako poděs a je jí všude plno. Povahově je hodně po mamině, šklebit se umí úplně dokonale, ale hodně rychle se učí nové věci.

 

6.11.2012 Bohužel kauza Noris pro mě nekončí a ke mě se donesly ošklivé zprávy o tom, jak zde měl být koník zanedbáván. :-((( Takže bohužel nerada, ale bránit se musím:

Já kráva ho tu ustájím za hubičku, měla jsem ho tu chudáka 2 roky, od jeho 2,5 roku, majitelka za ním jezdila jednou za 3 neděle. Obsedala jsem jí ho, všechno ho naučila i základy do tahu, brala jsem ho ven pod sedlo na úkor svých koní, při dvou dětech a práci. Lonžoval se, no všechno možný. Celý léto byl s ostatními koňmi venku, jenže protože s ním majitelka nic nedělala, jen ho jednou za 2 až 3 týdny vzala po silnici na procházku do města mezi paneláky, jinak tu čumákoval, začal utíkat z ohrady - přes 3 lanka s proudem a plachtovou pásku navrch. Já jako debil utíkala z práce a honila tu cizího koně po polích, v noci na mě zvonili policajti, že lítá po silnici a kope po autech. No riskujte, že s sebou vezme ostatní koně (březí sabču a vendu). Prosila jsem majitelku, aby za ním jezdila častěji a něco s ním dělala (ve smlouvě není o tréninku či pohybování z mé strany ani zmínka a nikdy jsem za to nic nechtěla), bez odezvy. Když byl doma, byl denně kydanej, 3x denně krmenej, ve stáji stojej i moje koně. Majitelka si půjčovala moje věci bez ptaní, plno jich zmizelo nebo se vrátilo zničených a pak si dovolí jinde vykládat, že jsem ho nekrmila, nekydala a já nevím co. No to je na mě trochu moc, doteď mi dluží za ustájení a to nemluvím o náhradě zničených věcí.

Nikdy bych si nedovolila nechat koně o hladu ať svého nebo ustájeného!!! Nedělám rozdíly.
 

25.10.2012 1.10.2012 od nás po 2letém pobytu odjel Noris, bez udání nějakého pádného důvodu a po tom všem, co se u mě koník naučil a co jsem pro něj i jeho majitelku udělala, mi ještě zůstal dluh za ustájení v nemalé výši. :-((( Jen doufám, že mi peníze budou splaceny, protože mi chybí na  ostatní koníky. Přibyla mi taky zase nová posila - 14letá shetlandka Laky.

24.9.2012  Sára mi krásně roste, vybarvila se podobně jako maminka do šimlata, takže se mi splnil sen a mám krásné dvě šimlaté holky. Sára je moc šikovná, krásně chodí na vodítku, zvedá nožky, zvládá s námi bez problémů vyjížďky, zkrátka jsem s ní hrozně moc spokojená.

9.5.2012 Hlásím se po dlouhé odmlce s velkou novinkou - narodila se nádherná kobylka - na svět přišla ve 22:30 po 15minutovém porodu. Obě s maminkou to zvládly na 1 s *. Kobylka dostala jméno Sára dubnická.

19.7.2011 Tak mám Sabču doma i hříbátkem v bříšku - inseminace se povedla a v květnu budeme očekávat prvního Sabčího potomka. Už se těším!!!

                      

24.6.2011 11.5.2011 byla Sabča nainseminována hřebcem 2910 Biskup a každým dnem se dozvím, jestli úspěšně. Uáááá!!!

              

11.3.2011 Piškot nás definitivně opustil 23.12.. Bohužel nebylo možné ho tu nadále mít - nazadrželo ho ani pletivo, ani lanka, nic. Jeho výlety do okolí začaly být hóóódně nebezpečné.

Jedna z horších zpráv je, že Sabča zřejmě asi březí nakonec není, podle doktora Hrušky, tak uvidíme, třeba mě ještě překvapí.

Od ledna s námi střídavě bydlí další koník - Mišák, polský chladnokrevník, pracuje v lese a aby nemusel denně dojíždět, nocuje u nás.

 

17.12.10 Mám spoustu novinek - máme potvrzeno, že se na jaře rozrosteme o dalšího člena stáda a to o malé Sabiňátko, které se zatím schovává u maminky v bříšku. Na svět by mělo vykouknout kolem 5. června.

Počet členů stáda, ale zůstane na 4 - odchází Piškot, který u nás bohužel nemůže být dále využíván a vrací se do Jítravy.

 

19.9.10 Tak se nám na národním šampionátu tříletých povedl obrovský úspěch a Sabča se umístila druhá za Navarou p. Blizňáka. O takovém úspěchu se mi ani nezdálo. Sabča se všem moc líbila a dokonale se prezentovala - no jako profesionálka to zmákla.

 

  v cílové rovince VP

Potom nás čekali hned další týden ve čtvtek výkonnostní zkoušky, ale Sabina začala den před zkouškami kulhat na zadní nožku, takže se nejelo a zůstal nám úplně poslední termín 15.9. na Bulovce. Nebylo vůbec jisté, zda odjedeme, ale nakonec jsem si ji v neděli stáhla domů, nožka se vzorně ošetřovala a ve středu se jelo!!! A Sabina na šíleném bahnitém terénu opět ukázala, jak je skvělá a 4 domácí kobyly nechala s přehledem za sebou a zkoušky absolvovala se 7,83 body. 

23.8.10 Dnes jsem dodělala další dva štonty, které budou po vyndání přepážky sloužit jako boxík pro Sabčí a hříbátko, až se nám podaří. Jsem se svou prací moc spokojená - všechno sama. Pája uklidila a stáj je dokonalá.

 
 
14.8.10 Sabča byla vybraná na celostátní přehlídku klisen na výstavu Koně v akci do Pardubic, mám z ní obrovskou radost!!! Snad neuděláme ostudu. Koupila jsem jí novou uzdu, ať je krásná.
          
 
 
25.7.10 Sabča pilně trénuje na ZV:
 
25.6.10 Jejda to jsem se dlouho neozvala a tolik se toho událo. Človíček ke koníkům - Pavla neboli Pájoš se osvědčil na 200% a stala se z ní i super kámoška jak moje, tak i kluků. S koníky si krásně rozumí, i když se Sabí je to horší - ona je taková svá, no.
Rozhodla jsem se, že Vaška trápit ve voze nebudu - nemá to cenu. Sabča se úplně v pohodě obsedla. 12.6. jsem ji odvezla do Sukorad k hřebcovi, původně sice k Brysovi, ale Sabinu nějak neokouzlil a kopala po něm, tak se na ní pustil Šum. Úspěšně jsme zvládli svod a nyní je u pana Lebdušky (mimochodem super človíček a koňák tělem i duší) na výcviku a přípravě na výkonnostní zkoušky, které nás, když to všechno půjde jak má, čekají 9.9.. Jinak se koníci pěkně obalili tukem, jsou teď jako kuličky.
               budoucí tatínek hříbečka Šum                                                                                            a koníci moje
 
 
8.4.10  Sehnala jsem ke koníkům nového človíčka a jsem všichni moc spokojení, tak doufám, že to tak zůstane. Vašek mě pěkně trápí v zápřahu, ale snad se zklidní a budeme jezdit na ty vytoužené výlety ve voze. Sabča mi odfrčí na výcvik :-(. A nakonec následuje zprávička o našem posledním velikánském šikulovi!!! Piškotek se nám pěkně vyklubal v obrovského šikulu, chodíme pravidelně na několikakilometrové prochajdy na dlouhé oprati - on šlape jako profík a moc ho to baví, nebojí se aut, lidí, cyklistů - no je zkrátka moc šikovnej!!! Teď už jen čekat, až mi finanční situace dovolí pořídit postrojíček a můžeme pokračovat ve výcviku. Zatím se pokusím něco vyrobit doma, aby jsme mohli tahat aspoň pneumatiku.

15.1.10 Tak jsme začali se Sabinkou pracovat se sedlem - původně jsem plánovala, že ji jen začnu zvykat na sedlo, ale ona reaguje naprosto s přehledem. Tak jsem na ní hned z první procházky přijela skoro až domů. Byly jsme zatím 3x a kobča je skvělá. Trénujeme klidné stání při nasedání a pod sedlem chodí tak 10 max. 15 minut jen krokem, aby se srovnala s jezdcem.

18.12.09 Dneska se ke koníkům do stáje nastěhovaly i kozeny - venku v těch mrazech už se jim moc nelíbilo. Je to pro mě lepší, než kdyby byly nahoře a musela bych ještě 2x denně běhat nahoru krmit. Navíc si to snáze zadýchají a mají ve stáji krásně teplo.

 

10.12.09 Tak se mi podařilo sehnat konečně vůz za koníky, je krásný, zelenožlutý. Už se těším, až zapřáhneme. Odařilo se mi sehnat ještě jeden postroj, takže bude mít každý kůň svůj, tak snad si jednou splním svůj sen a vyjedeme s koníky v páru.

TOPlist